Csávoly (HU) - Spomienkové podujatie z príležitosti 70. výročia výmeny obyvateľstva

Dňa 14.4.2018 sa v obci Csávoly (Maďarsko) konalo Spomienkové podujatie z príležitosti 70. výročia výmeny obyvateľstva. Z obce Csávoly bolo v tom období vysťahovaných viac rodín nemeckej národnosti (Švábi) a prisťahované – presídlené boli rodiny maďarskej národnosti z bývalého Československa, konkrétne aj z našej obce.

Našu obec na tomto podujatí zastupoval starosta obce JUDr. Jozef Haris, poslanec Zoltán Molnár, poslanec Róbert Dobosi, ktorý zastupoval MO Csemadok a tanečný súbor Pettyem. Pietnym aktom kladenia vencov pri pamätných tabuliach deportovaných a presídlených si uctili pamiatku na tých, ktorí museli opustiť svoje domovy, svoju vlasť.

Fotografie s podujatia tu

Vytvorené: 19. 4. 2018