Hold humanite a darcovstvu

Hold humanite a darcovstvu 1Darovanie krvi patrí k významným humánnym činom, ktorý zachraňuje ľudské životy. Obec Nesvady prijala zaslúžilých darcov krvi, aby im poďakovala za dlhoročnú humanitárnu činnosť - mnohonásobné darovanie krvi.

Z príležitosti Medzinárodného dňa darcov krvi sa 14.6.2017 konalo podujatie, ktorého sa zúčastnilo 20 darcov, pričom dvaja sú vlastníci diamantovej Janského plakety (počet bezpríspevkových oberov : ženy 60, muži 80) a osemnásti zlatého Janského plakety (počet bezpríspevkových odberov: ženy  30, muži 40).

Starosta obce poďakoval týmto šľachetným ľuďom - darcom krvi za ich obetavosť a humanizmus. Títo ľudia sú hrdinami našej spoločnosti, keďže bez  akýchkoľvek odmien pomáhajú ľuďom po dopravných nehodách, úrazoch či iných tragédiách zachrániť ich životy. Všetci darcovia pomáhajú neznámym ľuďom. Vraví sa, že človek, ktorý získa krv od darcu, spolu s ňou dostane aj kúsok z darcu. Ak by to bola pravda, v ľuďoch by sa aj takouto formou šírilo dobro.  Darca krvi, ktorý bez nároku na odmenu daruje zo seba to najvzácnejšie cudziemu človeku, sa totiž za dobré považovať musí.

Ď A K U J E M E !

Vytvorené: 12. 6. 2017