Verejné prerokovanie návrhu Programu starostlivosti o Chránené vtáčie územie Dolné Považie

Dňa 22.1.2018 sa vo veľkej zasadačke obecného úradu uskutočnilo verejné prerokovanie návrhu Programu starostlivosti o Chránené vtáčie územie Dolné Považie na roky 2018-2047.

Na podnet Okresného úradu NIitra sa stretli zástupcovia obcí spadajúcich do predmetného územia, okresných úradov, MŽP SR, Lesov SR, Slovenského vodohospodárskeho podniku š.p., Hydromeliorácií š.p., Nitrianskeho samosprávneho kraja, ŽSR, Západoslovenskej energetiky, a.s. atď. , aby si vypočuli a pripomienkovali Program staroslivosti o Chránené vtáčie územie Dolné Považie, ktoré sa rozprestiera na ploche 31 195,5 ha. Účelom programu je zabezpečenie priaznivého stavu biotopov druhov vtákov európskeho významu a biotopov sťahovaných druhov vtákov a zabezpečenia podmienok ich prežitia a rozmonožovania.

opis

Vytvorené: 23. 1. 2018