A picture

Navigácia

Obsah

„VIACÚČELOVÉ IHRISKO“ spolufinancovaný ÚRADOM VLÁDY SR

Typ: ostatné
Obec Nesvady sa koncom roka 2007 úspešne uchádzala o pridelenie dotácie z verejných prostriedkov na podporu projektu „Viacúčelové ihrisko“. Výstavba viacúčelového ihriska je podporená v rámci programu rozvoja športovej infraštruktúry a výstavby športových zariadení na základe programového vyhlásenia vlády Slovenskej republiky. Pri realizácii programu rozvoja športovej infraštruktúry a výstavby športových zariadení s názvom ,,Viacúčelové ihriská“ nadviazal Úrad vlády Slovenskej republiky v roku 2007 spoluprácu s Nadáciou SPP.

Celkové náklady projektu predstavovali sumu 2 418 000Sk. Stavba bola financovaná z dotácie poskytnutej vo výške 1.200 000 Sk z rozpočtovej rezervy predsedu Úradu vlády SR a z vlastných zdrojov obce Nesvady vo výške 1.218 000 Sk.

Cieľom projektu je:
• podporiť rozvoj športu medzi širokými vrstvami obyvateľstva
• podporiť rozvoj a organizáciu športových podujatí pre deti a mládež
• poskytnúť ľuďom, ktorí sa snažia vyplniť svoj voľný čas športom   bezpečnú a komfortnú hraciu plochu
• prispieť ku komunikácii medzi rôznymi vrstvami a vekovými kategóriami   obyvateľov obce Nesvady.

S realizáciou projektu sa začalo koncom marca a výstavba sa ukončila koncom júna 2008. Viacúčelové ihrisko je realizované v priestoroch Základnej školy na ul. Komenského 21. Objekt viacúčelového ihriska je situovaný do prostredia športového areálu školy. Výhodná poloha zaistí maximálnu využiteľnosť ihriska a je aj predpokladom pre neznehodnotenie projektu.

Výsledkom projektu je vybudované viacúčelové ihrisko s rozmermi 40 x 20 s umelým trávnatým povrchom, mantinelmi, vlastným oplotením, umelým osvetlením a komplexným vybavením pre futbal, hádzanú, volejbal a tenis. Vybudované ihrisko je verejne prístupné.


Vytvorené: 25. 3. 2016
Posledná aktualizácia: 5. 9. 2016 09:50
Autor:
Odoslať stránku e-mailom