Menu
Mesto Nesvady
Nesvady NASZVAD
Oficiálna stránka mesta Város hivatalos honlapja

Dotácia na podporu cestovného ruchu - Informačno-navigačný systém

Dotácia na podporu cestovného ruchu - Informačno-navigačný systém

Nitriansky samosprávny kraj v súlade s uznesením č. 42/2019 z 11. riadneho zasadnutia Zastupiteľstva NSK konaného dňa 25. marca 2019 a Zmluvou č. 8/2019 poskytlo dotáciu na úhradu nákladov na podporu rozvoja cestovného ruchu.

Obec Nesvady požiadala o poskytnutie dotácie vo výške 1 800,- Eur z Nitrianskeho samosprávneho kraja na podporu rozvoja cestovného ruchu. Projekt riešil  informačno-navigačný systém v obci Nesvady, ktorý Nitriansky samosprávny kraj poskytol v plnej výške. Realizáciou projektu sme  na území obce umiestnili  informačné tabule, ktorých úlohou  je upozorniť a navigovať návštevníkov a turistov do označenej lokality (Dom ľudových tradícií, Thermál Nesvady – t.j. Termálne kúpalisko, inštitúcie ako zdravotné stredisko, pošta, obecný úrad) ale hlavne zdôrazniť regionálne hodnoty, ktoré sa území obce nachádzajú.

tab.

Najčastejšou klientelou cestovného ruchu v NSK je okrem domácich turistov hlavne klientela česká a maďarská. Návštevnosť z ostatných európskych a mimoeurópskych krajín je podstatne nižšia, ale vo väčšine prípadov má stúpajúcu tendenciu (Nemecko, Taliansko, Francúzsko). Klientela domáca a z okolitých štátov používa ako dopravný prostriedok najčastejšie osobné automobily.

Celkovo sa vyšpecifikovalo 9 miest na území obce. V rámci projektu sa vyhotovil betónový základ na umiestnenie nosnej tyče, ktorá je priemeru 90 mm, tyč je pozinkovaná a farebne upravená komaxitom. Má extrémne dlhú životnosť, je prakticky bezúdržbová.  Na jednotlivých tyčiach sú umiestnené dvojjazyčné informačné tabule rozmerov 750×125 mm, ktoré sú pokryté fóliou s ÚV ochranou.

erb

 

Dátum vloženia: 10. 9. 2019 16:15
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 9. 2019 8:33
Autor: Správce Webu

Informácie

vk

KALENDÁR

ci

4

sodbko

Bannery

VIDEO archív

kombi

kombi

logo

kc

sk

HELP

the

UtnZápadoslovenská distribučná

slovanet

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálna teplota

22.9.2023 13:35

Aktuálna teplota:

29.5 °C

Vlhkosť:

46 %

Rosný bod:

16.7 °C

Sociálne siete

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:513
TÝŽDEŇ:2452
CELKOM:1680760