Menu
Mesto Nesvady
Nesvady NASZVAD
Oficiálna stránka mesta Város hivatalos honlapja

Dušičky môžu byť aj ekologické

Dušičky môžu byť aj ekologické

Sviatok všetkých svätých je každoročnou tradíciou nielen na Slovensku, ale aj v iných katolíckych krajinách. Aspoň raz do roka sa rodiny zídu pri tých, ktorí tu s nimi už nemôžu byť a zaspomínajú si na spoločne strávené chvíle. Z úctyhodnej tradície sa však časom stal veľký biznis.

Umelé ozdoby na hroboch sú väčšinou vyrobené z viacerých materiálov, a preto ich nie je možné recyklovať. Zaspomínať si na svojich blízkych sa však dá aj s prihliadnutím na životné prostredie a správne triedenie odpadu. Vyskúšajme to tento rok spraviť inak. Namiesto umelých kvetov, vencov a iných ozdôb prinesme na hroby našich blízkych kvety v kvetináči. Sú krajšie a vydržia možno až do prvých mrazov. Využiť môžeme aj výzdobu z prírodných materiálov – šišiek, sušených kvetov či ihličia.

Ak už sklenené kahance alebo svietniky máte nakúpené, používajte ich čo najdlhšie. Za zváženie stojí tiež použitie sviečok zo sójového alebo včelieho vosku. Aj prírodné materiály ale jedného dňa skončia ako odpad. Živé kvety bez plastových obalov, stužiek a drôtikov, kvety z kvetináčov, burinu, lístie či konáriky treba vytriediť tak, aby mohli smerovať do triedeného zberu zeleného odpadu a aby zbytočne neputovali na skládku. Z tohto dôvodu sú na cintorínoch k dispozícií aj nádoby na tento druh odpadu - tzv. BIO odpad. Na cintorínoch sú taktiež k dispozícií aj nádoby na triedený odpad - sklo.

Skúsme si tento rok zaspomínať na našich blízkych bez zaťažovania životného prostredia. 

Dátum vloženia: 26. 10. 2022 15:54
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 10. 2022 16:05
Autor:

Informácie

sodb

ko

KALENDÁR

ci

4

Kalendár

Bannery

VIDEO archív

kombi

kombi

logo

kc

sk

HELP

the

UtnZápadoslovenská distribučná

slovanet

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálna teplota

20.10.2022 09:30

Aktuálna teplota:

--- °C

Vlhkosť:

--- %

Rosný bod:

--- °C

Sociálne siete

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:9
DNES:537
TÝŽDEŇ:4029
CELKOM:1447840