Udelenie obecného prospechového štipendia,vyhodnotenie ankety „Športovec - športovkyňa roka 2016“ a "Športový talent pre rok 2016"

Udelenie obecného prospechového štipendia,vyhodnotenie ankety „Športovec -  športovkyňa roka 2016“ a "Športový talent pre rok 2016" 2

23.12.2016 sa v obradnej sieni udelilo obecné prospechové štipendium dvom študentom, vyhodnotila sa anketa „Športovec - športovkyňa roka 2016“ a udelilo sa ocenenie "Športový talent pre rok 2016".

Udelenie obecného prospechového štipendia

V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia obce Nesvady č. 4/2001 v znení neskorších predpisov sa udeľuje obecné prospechové štipendium ako podpora a ocenenie vynikajúcich študentov vysokých škôl a univerzít, za účelom ich ďalšej motivácie nasledovným dvom študentom:

1. Sofia Orišková, navštevovala  Základnú školu s vyučovacím jazykom slovenským v Nesvadoch. V súčasnosti je študentkou 2. ročníka Vysokého učení technického v Brně, Chemickej fakulty, odboru Spotrebnej chémie.

2. Ákos Haris, základné vzdelanie získal na Základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským - Alapiskola. V súčasnosti je študentom posledného ročníka fakulty všeobecného lekárstva Univerzity Szeged.

K výborným študijným výsledkom im blahoželáme.

Vyhodnotenie ankety „Športovec -  športovkyňa roka 2016.“

3. miesto - Norbert Sipka - je členom zápasníckeho klubu Nesvady. V roku 2016 sa zúčastnil viacerých pretekov na medzinárodnej úrovni, na ktorých získal medailové ocenenie. Na medzinárodnom turnaji v grécko-rímskom štýle v Marcelovej v kategórii muži do 85 kg získal zlatú medailu. Taktiež získal zlatú medailu v rovnakej kategórii v Otvorenej českej lige, ktorá sa konala v Třinci. Bol vyhlásený za najlepšieho zápasníka na medzinárodnom turnaji Bistrá v Záhrebe.

2. miesto - Nikoletta Kóšová - mladá talentovaná hráčka ŠŠK CVČ Nesvady-Imeľ.  Je členkou reprezentačného družstva kadetiek SR. Pravidelne sa zúčastňuje reprezentačných zrazov SR, kde sa pripravujú na Majstrovstvá Európy 2017. Naposledy sa zúčastnila turnaja olympijských nádejí v Prahe.

1. miesto  Gabriel Slávik - registrovaný hráč ŠK Nesvady. Popri dlhoročných skúsenostiach v rôznych kluboch medzi iným ŠK Slovan Bratislava, či  FK Kolárovo sa vždy vrátil k domácemu tímu, v ktorom je  v súčasnosti kapitánom a aj podpredsedom klubu. Popri hráčskej kariére sa zameral aj na odovzdávanie svojich vedomostí mladým talentom na brankárskom poste, pričom sa pred pár rokmi stal trénerom brankárov v medzinárodnej brankárskej školy Just4Keepers a získal aj trénerskú kvalifikáciu UEFA „C“ Grassroots.

Športový talent roka 2016

Linda Nagyová - mladá talentovaná registrovaná hráčka ŠŠK CVČ Nesvady-Imeľ . Vekovo patrí ešte do kategórie prípraviek, ale svojou odhodlanosťou a nebojácnosťou si vybojovala miesto vo vyššej kategórii, kde už teraz patrí medzi najvýraznejšie opory svojho družstva.

ocenení

Oceneným srdečne blahoželáme a želáme veľa zdravia a úspechov v štúdiu ako aj vo všetkých oblastiach športu.

Dátum vloženia: 23. 12. 2016 15:33
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 12. 2016 10:23