Udelenie obecného prospechového štipendia,vyhodnotenie ankety „Športovec - športovkyňa roka 2017“ a "Športový talent za rok 2017"

ocenení

21.12.2017 sa v obradnej sieni udelilo obecné prospechové štipendium dvom študentom, vyhodnotila sa anketa „Športovec - športovkyňa roka 2017“ a udelilo sa ocenenie "Športový talent za rok 2017".

Udelenie obecného prospechového štipendia

V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia obce Nesvady č. 4/2001 v znení neskorších predpisov sa udeľuje obecné prospechové štipendium ako podpora a ocenenie vynikajúcich študentov vysokých škôl a univerzít, za účelom ich ďalšej motivácie nasledovným dvom študentom:

1. Bc. Csilla Kovácsová, navštevovala  Základnú školu s vyučovacím jazykom slovenským. V súčasnosti je študentkou 4. Ročníka Pedagogickej fakulty, Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre odboru predškolskej a elementárnej pedagogiky.

2. Bc. Agáta Pinkeovej, základné vzdelanie získal na Základnej škole s vyučovacím jazykom maďarským - Alapiskola. V súčasnosti je študentkou piateho - posledného ročníka odboru učiteľstva biológie a maďarského jazyka, Pedagogickej fakulty, Univerzity J. Selyeho Komárnoo.

K výborným študijným výsledkom im blahoželáme.

Vyhodnotenie ankety „Športovec -  športovkyňa roka 2017.“

3. miesto - Lilla Csontos, členka hádzanárského klubu ŠŠK CVČ Ferplast Nesvady –Imeľ. Ako 8 ročná sa zapojila do klubovej činnosti a postupne hrala za všetky vekové kategórie. Po vážnom úraze a následnej operácii dokázala svoje vysoké morálne a športové vlastnosti, keď sa po ročnej pauze stala platnou členkou družstva dorasteniek a od roku 2016 aj družstva žien. Na domácích a medzinárodných turnajoch je vždy dominantnou hráčkou a podporov družstva. Svojim prístupom k tréningom k zápasom ako aj vystupovaním na verejnosti môže byť vzorom pre mladé adeptky hádzanej v Nesvadoch..

2. miesto -  Attila Molnár, hráč futbalového klubu ŠK Nesvady. Rok 2017 bol v jeho futbalovom živote veľmi úspešný reprezentoval našu obec vo futbalovej Európe, ako člen reprezentačného mužstva „Felvidéki válogatott“ a zúčastnil sa majstrovstvách Európy CONIFA na Cypre kde odohral všetky zápasy. V zápase o umiestnenie strelil dva góly a bol vyhlásený za najlepšieho hráča zápasu. V súčasnoti vykonáva jednu z najťažších činností v rámci fungovania futbalového klubu,kde svoje taktické a herné vedomosti odovzdáva nášmu „A“mužstvu ako hrajúci tréner.

1. miesto  Norbert Sipka, člen zápasnického klubu Nesvady a CVČ Nesvady. Je reprezentantom Slovenska v zápasení v grécko-rímskom štýle. V roku 2017 dosiahol významné úspechy na domácích a zahraničných podujatiach. Na Majstrovstvách Európy získal 9. miesto, na Medzinárodnom turnaji Ľadoborec obsadil 1. miesto a získal titul najtechnickejší zápasník, na Medzinárodnom turnaji v Třinci obsadil 2. Miesto a stal sa Majstrom Slovenska v grécko-rímskom štýle vo váhovej kategórii 82 kg. Vrcholom roka bola jeho účasť na Majstrovstvách sveta v poľskom Bydgoszczi.

Športový talent roka 2017

Stella Jelenčičová - registrovaná hráčka futbalového klubu UNION Nové Zámky.  Vekovo patrí ešte do kategórie prípraviek, ale svojou odhodlanosťou a nebojácnosťou si vybojovala miesto vo vyššej kategórii, kde už teraz patrí medzi najvýraznejšie opory svojho družstva. V roku 2017 dosahovala veľmi dobré výsledky v súťažných zápasoch ako aj na turnajoch, dvakrát bola vyhlásená za najlepšiu hráčku turnaja.

ocenení

Oceneným srdečne blahoželáme a želáme veľa zdravia a úspechov v štúdiu ako aj vo všetkých oblastiach športu.

Typ súboru: JPG obrázok, Velkosť: 4,69 MB
Dátum vloženia: 21. 12. 2017 15:46