A picture

Navigácia

Obsah

Výzva na predkladanie žiadostí o príspevok na rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie

Typ: ostatné
Ministerstvo dopravy a výstavby SR vyhlásilo v poradí druhú výzvu na predkladanie žiadostí o príspevok na rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie. Od vyhlásenia výzvy majú záujemcovia viac ako mesiac na prípravu žiadostí o príspevok vo výške 8 000 eur. Žiadosti je možné podávať elektronicky od 1.júla 2020. V rámci výzvy môže príspevok získať 200 vlastníkov nových rodinných domov s takmer nulovou potrebou energie.

Elektronický formulár žiadosti bude dostupný od 1. júla 2020 na webovom portáli www.byvajteusporne.sk . Termín ukončenia podávania žiadostí je 30. septembra 2020 alebo do naplnenia 200 elektronicky zaevidovaných žiadostí.

Príspevok na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie je možné poskytnúť na nové rodinné domy s podlahovou plochou do 200 m2, na ktoré bolo vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutie najskôr v roku 2018. Rodinný dom musí spĺňať požiadavky na energetickú hospodárnosť budov pre budovy s takmer nulovou potrebou energie. Všetky podmienky poskytnutia príspevku, ako aj návod na podávanie žiadostí verejnosť nájde na webovom portáli www.byvajteusporne.sk.


Vytvorené: 1. 6. 2020
Posledná aktualizácia: 1. 6. 2020 15:25
Autor:
Odoslať stránku e-mailom