Mesto Nesvady
Nesvady NASZVAD
Oficiálna stránka mesta Város hivatalos honlapja

Zákaz držania psov na reťazi

Od januára tohto roka je účinný zákon 272/2021 Z.z., ktorý zakazuje držanie psov na reťazi a akomkoľvek uväzovacom prostriedku (okrem vôdzky počas venčenia).

Od januára tohto roka je účinný zákon 272/2021 Z.z., ktorý zakazuje držanie psov na reťazi a akomkoľvek uväzovacom prostriedku (okrem vôdzky počas venčenia). Znamená to, že v chovnom zariadení, ktorým sa myslí akékoľvek miesto alebo priestor, v ktorom je psík dočasne alebo trvalo chovaný, nemožno držať zviera na reťazi. Pre psy narodené po 1.1. 2022 už zákaz platí, staršie psy musia byť natrvalo pustené najneskôr 1.1. 2024. Dovtedy musia držitelia zvierat vybudovať vhodné a bezpečné prostredie na chov psa bez reťaze, napr. riadne oplotenie, a už dnes svoje zvieratá denne z reťaze púšťať, aby uspokojili svoju potrebu pohybu.

Sloboda zvierat naďalej apeluje na každého, kto sa zaviaže chovať psa, pamätať na pravidlá zodpovedného chovu zvierat a zváženie, či dokáže vytvoriť podmienky, ktoré budú spĺňať tak osobné potreby svojho miláčika, ako aj oprávnené očakávania prostredia.

p1

p2

Dátum vloženia: 11. 5. 2022 10:56
Dátum poslednej aktualizácie: 12. 5. 2022 8:53

Informácie

sodb

ko

KALENDÁR

ci

Bannery

VIDEO archív

kombi

kc

sk

HELP

the

UtnZápadoslovenská distribučná

slovanet

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálna teplota