TRIPTYCH - hudobno-tanečný program SĽUK-u

Regionálne osvetové stredisko v Komárne Vás pozýva na podujatie organizované Mestským kultúrnym strediskom v Komárne s názvom TRIPTYCH premiérový hudobno-tanečný program SĽUK-u, ktorý bude 6.11.2019.

Dátum konania: 6. 11. 2019 začiatok od 19:00

Miesto konania: Mestské kultúrne stredisko Komárno, Komárno

Typ akcie: divadlo - hudba

Organizátor: Neuvedené

Plné vstupné: 19 €

TRIPTYCH – nový hudobno-tanečný program SĽUK-u (2019)

V roku 70. výročia vzniku Slovenského ľudového umeleckého kolektívu prichádza toto teleso s premiérou nového celosúborového programu Triptych.

Dramaturgicky je toto dielo členené do troch relatívne samostatných častí, ktoré divákom ponúkajú  rôzne prístupy k spracovaniu pôvodného folklórneho materiálu, resp. k jeho štylizovaným podobám v oblasti scénického folklorizmu. Triptych autori rozdelili na časti Balady, Cifry Tatry.

Celý program dopĺňa veľkoplošná videoprojekcia ktorá umocňuje umelecký zážitok z tohto diela.

Triptych zjednodušene predstavuje hudobno-tanečnú koláž toho najlepšieho čo na scéne SĽUK-u vzniklo v posledných desaťročiach. Zároveň je to odkaz na tzv. zlatý fond umeleckého telesa a na úspešné projekty v posledných rokoch, ale aj na perspektívy v oblasti nových štylistických možností scénického folklorizmu.

Vytvorené: 31. 10. 2019
Posledná aktualizácia: 31. 10. 2019 08:56