Budovanie kanalizácie v meste - informácie pre občanov

V súčasnosti realizovaný projekt " Nesvady - rozšírenie kanalizácie a ČOV" pozostáva z rozšírenia čistiarne odpadových vôd a kanalizácie v Nesvadoch. Kanalizácia sa bude budovať postupne, po jednotlivých uliciach, úsekoch, o ktorých bude obyvateľstvo vždy vopred a včas informované.

Kanalizácia sa bude budovať postupne, po jednotlivých uliciach, úsekoch, o ktorých bude obyvateľstvo vždy vopred a včas informované. Trasu kanalizácie už geodeti vytýčili, označenia je vidieť na mnohých uliciach, ktoré sú súčasťou projektu, samozrejme, vytýčili sa aj inžinierske siete. Podotýkame, že kanalizácia povedie ulicami, v ktorých nie je vybudovaná kanalizácia, teda výstavba sa netýka ulíc, v ktorých kanalizácia už je.

Dĺžka prác bude na jednotlivých úsekoch rôzna, všetko závisí od dĺžky ulice, počasia (napríklad v prípade dažďov sa práce pozastavia). Samotné výkopové práce sú spojené aj s následnou úpravou, teda pracovníci vykonajú výkopové práce, uložia kanalizačné potrubie a následne sa kanalizácia zasype zeminou.  Je potrebné rátať s dopravnými obmedzeniami, bude potrebná trpezlivosť a zhovievavosť zo strany obyvateľov mesta. Pri výstavbe pred rodinnými domami sa pracovníci, samozrejme, postarajú aj o premostenie, teda každý občan sa autom k svojej nehnuteľnosti bezpečne dostane bez problémov.

K samotnému pripojeniu sa na verejnú kanalizáciu budú musieť majitelia nehnuteľnosti podať žiadosť o pripojenie adresovanú prevádzkovateľovi, ale až po dokončení výstavby verejnej kanalizácie, spustení skúšobnej prevádzky a kolaudácii objektu výstavby.

Občania sa so svojimi otázkami môžu obrátiť priamo na stavbyvedúceho, pána Martina Hikla tel.č. 0908 979 050, ale k dispozícii obyvateľom mesta budú po celý čas aj pracovníci mestského úradu, ktorí v rámci svojich možností ochotne pomôžu pri riešení problémov a otázok obyvateľov.

Investor, dodávatelia aj mesto sú otvorení obyvateľstvu, obyvatelia sa obávať nemusia, všetky nejasnosti zo strany obyvateľov budú riešené a doriešené priebežne.

Skutočne sa jedná o veľkú stavbu, dĺžka kanalizačnej siete predstavuje skoro 23 km. Zostáva veriť, že všetko prebehne podľa plánov a k spokojnosti obyvateľov mesta.

Dátum vloženia: 3. 8. 2023 11:38
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 8. 2023 13:07