Benefičný koncert “Memoriál Dávida Nagya“

Adventim n.o. dňa 13.12.2019 pod záštitou starostu obce Zoltána Molnára a pána profesora Györgya Herdicsa zorganizoval 3. ročník benefičného koncertu “Memoriál Dávida Nagya“ na pomoc a podporu onko a vážne chorych deti.

Bolo úžasné sledovať samotnú prípravu, keď sa zaradom hlásili dobrovoľníci, ktorí chceli svojou troškou prispieť k úspešnému vyvrcholeniu podujatia.

V rámci benefičného koncertu sa uskutočnila aj vianočná burza, do ktorej sa zapojili deti materských a základných škôl, občianske združenia a milovníci tvorby ručných (hand made) výrobkov, ktorí zisk z predaja venovali do benefičnej zbierky.

A tak v piatok podvečer každého diváka vítala príjemná predvianočná atmosféra a koncert s dobrovoľným vstupným , na ktorom vystúpili amatérske skupiny a jednotlivci bez nároku na honorár. Každý z prítomných sa prostredníctvom krátkych filmov mohol zoznámiť s osudom detí a každodenných strastí rodín, ktorým sa výťažok z koncertu poskytol.

Žijeme v storočí, keď je najvzácnejší  voľný čas. Sme pohltení prácou, technikou, či sociálnymi sieťami, uspokojovaním bežných hmotných potrieb a tie „dôležité“ ostávajú niekde bokom... A čo je v živote dôležité? Aj  vďaka benefičnému koncertu sme si  oveľa viac uvedomili , že tým je zdravie  a čas jeden pre druhého.

Vďaka všetkým, ktorí akokoľvek podporili tento koncert sa vyzbieralo viac ako 2800€, ktoré sa rovnakým dielom rozdelilo medzi 5 detí (štyri rodiny) a na záver benefičného koncertu odovzdalo pozvaným rodinám.

o

Keď pomôžeme, meníme svet okolo nás. Každá jedna, aj maličká pomoc, posúva tento svet vpred a dáva nádej a žiarivú iskričku v očiach detí.

Ešte raz veľké ĎAKUJEME.

Vytvorené: 15. 12. 2019