Komárňanské ART Spektrum 2021

Regionálne osvetové stredisko v Komárne po roku opäť pripravuje Komárňanské ART Spektrum 2021, ktoré je okresným kolom 58. ročníka celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2021.

Súťažiaci sa môže vo svojej kategórii prihlásiť do základného kola súťaže vyplnením elektronického formulára na stránke Národného osvetového centra: https://www.nocka.sk/chcemsaprihlasit.

I. veková skupina: autori vo veku od 15 do 25 rokov

A. kategória: maľba (olej, akryl, tempera, gvaš, akvarel, pastel, kombinované techniky a pod.);

B. kategória: kresba a grafika (kresba ceruzkou, uhľom, kriedou, rudkou, perokresba, kresba štetcom, pastelom, voskovou ceruzkou, pastelkami, lavírovaná kresba, kolorovaná kresba, kombinácie kresliarskych techník, tlač z výšky, tlač z hĺbky, tlač z plochy, monotypia, pečiatková grafika, dekalk, frotáž, koláž a jej iné podoby, dekoláž, úžitková grafická tvorba, kombinácie grafických techník a pod.);

C. kategória: priestorová tvorba (skulptúra, plastika, reliéf, asambláž, objekt, inštalácia, úžitkové umenie, keramika, sklo, šperk, textil, priemyselný dizajn, land art, site-specific art, street art, light art a pod.);

II. veková skupina: autori vo veku nad 25 rokov

III. bez rozlíšenia veku

D. kategória: insitná tvorba (výtvarne neškolení, so špecifickým výtvarným prejavom – art brut, naivné umenie, umenie outsiderov a pod.); (Insitnou tvorbou sa nerozumie tradičná ľudová kultúra)

E. kategória: digitálna tvorba (grafický dizajn, úžitková grafická tvorba, knižný dizajn, plagát, digitálna maľba, digitálna kresba a pod.)

F. kategória: experiment (Experimentom sa rozumie výtvarné dielo, ktoré hľadá nové nezaužívané prístupy k tvorbe a môže využívať presahy do iných médií)

SÚŤAŽNÉ PODMIENKY

• Do súťaže sa prihlasujú autori jednotlivo, nie je možné prihlásiť kolektívne práce.
  • Súťažiaci sa prihlasuje do kategórií podľa veku, ktorý dosiahol v roku vzniku diela, pričom platí minimálna hranica 15 rokov.
  • Do súťaže sa nezaradia práce z oblasti tradičnej ľudovej kultúry.
  • Do súťaže sa nezaradia reprodukcie diel, kópie diel iných autorov, záverečné a ročníkové práce študentov škôl s výtvarným zameraním.
  • Do súťaže budú prijaté originály výtvarných prác, realizované v rokoch 2017 až 2021, pričom autori nemôžu predložiť práce, s ktorými už súťažili v rámci súťaže Výtvarné spektrum v predchádzajúcich ročníkoch.
  • Súťažiaci môžu diela prihlasovať do viacerých kategórií, s výnimkou súťažiacich v D kategórii, ktorá nie je kombinovateľná s inými kategóriami.
  • Maximálny počet výtvarných prác prihlásených od jedného autora je 5 (spolu vo všetkých kategóriách).
  • Výtvarné diela obsahujúce textové časti v inom ako v slovenskom jazyku odporúčame odovzdávať aj s prekladom do slovenského jazyka.
  • Rozmer súťažného diela nesmie presahovať 150 x 100 cm (tzv. čistý formát, bez rámu).
  • Organizátor nezodpovedá za zachovávanie dobrého stavu živých súčastí výtvarných diel (živé rastliny a pod.)
  • Každý autor je povinný svoje súťažné práce na rube čitateľne označiť identifikačným štítkom (vygenerovaný systémom po prihlásení) s údajmi: meno, priezvisko, adresa, vek, názov výtvarného diela, rok jeho vzniku, technika, rozmer diela, zaradenie do súťažnej skupiny a kategórie, informácia o ukončenom výtvarnom vzdelaní alebo štúdiu školy výtvarného zamerania, sídlo regionálneho kultúrno-osvetového zariadenia a organizátora regionálneho kola, do ktorého bola práca prihlásená.

Pre všetkých, ktorí sa chcú tejto postupovej súťaže zúčastniť, prikladáme PROPOZÍCIE s potrebnými informáciami.

Termíny Komárňanského ART Spektra:

Uzávierka odovzdávania prác:  22. január 2021

Slávnostné vyhodnotenie a otvorenie výstavy: 19. február 2021 o 17 00 hod. Zichyho palác Podunajské múzeum v Komárne. Výstava potrvá do: 19. marec 2021

Všetky ostatné dôležité podmienky a požiadavky nájdete v priložených propozíciách.

Dátum vloženia: 7. 12. 2020 13:34
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 12. 2020 13:39