Mesto Nesvady
Nesvady NASZVAD
Oficiálna stránka mesta Város hivatalos honlapja

Súpis chovov hydiny a iných vtákov z dôvodu vtáčej chrípky

Z dôvodu nálezu voľne žijúcich vtákov infikovaného vírusom vtáčej chrípky pri kanály v Nesvadoch nariadila Regionálna veterinárna a potravinová spáva Komárno vykonať súpis všetkých chovov hydiny a iných vtákov chovaných v zajatí na území mesta Nesvady.

Z dôvodu nálezu voľne žijúcich vtákov infikovaného vírusom vtáčej chrípky pri kanály v Nesvadoch nariadila  Regionálna veterinárna a potravinová spáva Komárno vykonať súpis všetkých chovov hydiny a iných vtákov chovaných v zajatí na území mesta Nesvady.

Žiadame chovateľov hydiny a iných vtákov o nahlásenie druhu a počtu chovaného vtáctva a to telefonicky na telefónnom čísle 035/3218115, alebo e-mailom na adresu anita.kelemenova@nesvady.sk , alebo na mestskom úrade u pani Anity Kelemenovej, najneskôr do 14.februára 2024.

Zároveň Regionálna veterinárna a potravinová správa Komárno chovateľom nariaďuje zabezpečiť zvýšenú biologickú bezpečnosť vo všetkých chovoch hydiny a iných vtákov chovaných v zajatí, predovšetkým:

a) dezinfekciu pri vstupoch a východoch z priestorov, v ktorých sa chová hydina a iné vtáky chované v zajatí,

b) zamedziť priamemu a nepriamemu kontaktu chovaného vtáctva s voľne žijúcimi vtákmi (predovšetkým s vodnými druhmi),

c) voda používaná na napájanie chovaného vtáctva nesmie pochádzať zo zásobníkov povrchových vôd prístupných voľne žijúcemu vtáctvu,

d) oznamovať na RPVS Komárno  (+42135/7731235) akékoľvek príznaky vtáčej chrípky u hydiny a iných vtákov chovaných v zajatí podľa kritérií:

- pokles príjmu krmiva alebo vody o viac ako 20%,

- pokles v produkcii vajec o viac ako 5% trvajúci dlhšie ako dva dni,

- týždenná miera úmrtnosti vyššia ako 3%,

- akýkoľvek klinický prejav alebo posmrtnú zmenu, ktorá svedčí pre vtáčiu chrípku.

Dátum vloženia: 6. 2. 2024 15:16
Dátum poslednej aktualizácie: 7. 2. 2024 8:33

Informácie

KALENDÁR

ci

Bannery

VIDEO archív

natur-pack

kombi

kc

sk

HELP

the

nZápadoslovenská distribučná

slovanet

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Aktuálna teplota