Udelenie mestského prospechového štipendia

Vzdelávanie na vysokých školách v roku 2020 výrazne zasiahla pandémia spôsobená koronavírusom COVID-19. Napriek tomu, že išlo o náročný a výnimočný rok, štyria študenti vysokých škôl/univerzít, ktorých študijné výsledky splnili podmienky stanovené VZN mesta Nesvady podali žiadosť o pridelenie mestského prospechového štipendia.

“Vzdelanie slúži na zlepšenie života druhých a zanechaní tak vašej komunity a sveta lepším miestom, ako ste ho našli.”

Marian Wright Edelman

Na základe odporúčania Komisie školstva, kultúry a styku s verejnosťou mestské zastupiteľstvo pridelilo prospechové štipendium nasledovným študentkám:

Lucii Zoltványovej, ktorá navštevovala základnú školu v Nesvadoch. V súčasnosti je študentkou 3. ročníka na Lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe.

Patrícii Kovács, ktorá navštevovala Základnú školu s vyučovacím jazykom maďarským – Alapiskola Nesvady - Naszvad. V súčasnosti je študentkou 2. ročníka Katedry psychológie na Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave.

Žiaľ, pandémia koronavírusu nedovolila usporiadať slávnosť, na akú sme zvyknutí. V rámci hygienických opatrení sa odovzdávanie mestského štipendia uskutočnilo v komornej atmosfére bez publika.

foto

K výborným študijným výsledkom Vám blahoželáme a želáme Vám veľa zdravia a úspechov v ďalšom štúdiu.

Vytvorené: 2. 1. 2021
Posledná aktualizácia: 14. 1. 2021 09:57