Zasadnutie Krízového štábu mesta Nesvady

Dňa 10. marca 2020 o 15.00 h bol primátorom mesta Nesvady, Zoltánom Molnárom, zvolaný Krízový štáb mesta Nesvady (ďalej len KŠ) v súvislosti so zavedením opatrení na ochranu obyvateľstva a subjektov nachádzajúcich sa na území mesta Nesvady pred šírením ochorenia COVID-19, ktorého výskyt sa potvrdil na území Slovenskej republiky.

Prijaté opatrenia:

Kultúra, šport, verejné podujatia

• Zákaz organizovania všetkých kultúrnych, športových a iných hromadných podujatí v organizáciách v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Nesvady s platnosťou ihneď na dobu minimálne do 23.3.2020,
  • zatvorenie kultúrnych inštitúcií pre verejnosť (Mestské kultúrne stredisko mesta Nesvady, Mestská knižnica mesta Nesvady) s platnosťou ihneď a predbežne na dobu do 23.3.2020,
  • odporúča sa organizátorom mimo zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta, aby prehodnotili realizáciu verejných podujatí v zmysle Rozhodnutia ÚVZ SR č. OLP/2405/84443 zo dňa 9.3.2020,
  • podobné opatrenie sa odporúča aj športovým klubom v Nesvadoch ohľadom zrušenia masových športových a verejných podujatí v zmysle stanoviska Slovenského zväzu hádzanej a stanoviska SFZ – US KR ZsFZ.

Školstvo

• riaditelia materských a základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Nesvady zvážia vyhlásenie riaditeľského voľna a uzavrú školy v prípade vzniku podozrenia ochorenie koronavírusom.
  • Dočasne sa rušia aj všetky prenájmy telocviční v školských zariadeniach minimálne do 23.3.2020.
  • Primátor mesta nariadil riaditeľom škôl zrušenie plánovaných výletov a exkurzií.

Sociálne zariadenia

• Krízový štáb doporučil zariadeniu Denného stacionára na Športovej ulici v Nesvadoch na dobu troch pracovných dní /štvrtok, piatok pondelok/ t.j. do 17.3.2020 obmedziť prevádzku zariadenia.

Opatrovateľská služba:

• opatrovateľky sú povinné používať rúšky a dezinfekčné prostriedky v záujme cieľovej skupiny, nakoľko práve starší obyvatelia sú      najviac ohrození.

Mestský úrad mesta Nesvady

• MsÚ sa snaží zabezpečiť pre zamestnancov dezinfekčné prostriedky, ochranné rúška a rukavice.
  • Zrušené sú všetky školenia, služobné cesty.
  • Pre verejnosť sa odporúča platenie poplatkov za komunálny odpad a iných platieb elektronickou formou.
  • Pozastavuje sa nezačatý roznos rozhodnutí o miestnych daniach za komunálny odpad a drobný stavebný odpad do domácností na obdobie približne jedného mesiaca.
  • Predlžuje sa termín na úhradu miestnych daní a poplatkov (bližšie informácie poskytneme neskôr).
  • Na MsÚ bude zavedený obmedzený režim pre stránky a odporúčaná je telefonická a elektronická komunikácia, v prípade nutnosti pracovník MsÚ o telefonickom podaní vykoná úradný záznam.
  • Podujatia organizované Mestom budú preložené na neskoršie termíny, o ktorých budeme verejnosť včas informovať.
  • O ďalších opatreniach na MsÚ budeme následne informovať na webovom sídle mesta a prostredníctvom MsR a infotextu.

Ostatné

• budú oslovené obchodné organizácie na území mesta k zvýšenej dezinfekcii nákupných vozíkov a košíkov
  • budú vydané odporúčania zamestnávateľom – právnickým osobám a fyzickým osobám – podnikateľom na potrebu prijatia opatrení v súvislosti s predchádzaním ochoreniu (dezinfekcia, zabezpečenie ochranných prostriedkov pre zamestnancov)
  • Mesto Nesvady nariadilo zrušenie konania výročných členských schôdzí záujmových organizácií naplánovaných v mesiaci marec.
  • Krízový štáb odporúča verejnosti nezúčastňovať sa na hromadných verejných podujatiach, nevyhľadávať miesta s vysokou hustotou ľudí, ak to nie je nevyhnutné.
  • Reštauračným zariadeniam odporúčame zvýšiť dezinfekčné a hygienické opatrenia na ochranu zamestnancov a návštevníkov prevádzok. V prípade príznaku ochorenia postupovať podľa odporúčania uvedeného nižšie. Organizovanie spoločenských podujatí je zakázané do odvolania.
Dátum vloženia: 11. 3. 2020 11:55
Dátum poslednej aktualizácie: 11. 3. 2020 12:06